Súťaž


Cena SGI za „Najlepšie prístupy a metódy vo vzdelávaní detí zo znevýhodneného prostredia“

V tomto roku sa realizoval už tretí ročník súťaže „Najlepšie prístupy a metódy vo vzdelávaní detí zo znevýhodneného prostredia“. Súťaž je súčasťou projektu „Žiaci zo znevýhodneného prostredia v procese školskej reformy“, ktorého cieľom je aj podpora tvorby a šírenia inovatívnych prístupov k vzdelávaniu. Do súťaže boli prihlásené vzdelávacie aktivity realizované na materských školách, základných školách alebo špeciálnych základných školách.

Prečítajte si tlačovú správu k vyhláseniu výsledkov súťaže.

Prostredníctvom tejto webstránky by sme radi prispeli k zviditeľneniu úsilia vybraných škôl a ich učiteľov:

 

Tieto školy najviac zaujali našu odbornú porotu, aj keď jedným dychom treba dodať, že zaujímavých projektov bolo neúrekom. Preto v sekcii UČEBNÉ MATERIÁLY pre Vás rozširujeme databázu ďalších inovatívnych a kreatívnych podnetov. Ponúkame Vám tiež možnosť aktívne sa podielať na doplnení pestrej palety stránky ŠKOLA INAK Vašimi skúsenosťami a postrehmi.

 

Predošlé ročníky súťaže Inštitútu pre dobre spravovanú spoločnosť boli takisto pestré ako ten terajší. Publikácia Nie je škola ako škola - Zborník najlepšich metód a prístupov vo vzdelávaní rómskych detí z roku 2006 ponúka tiež možnosť dočítať sa podrobne o činnostiach jednotlivých škôl v rámci súťaže. Editorky publikácie Zuzana Csontosová a Martina Kubánová približujú aktivity škôl vo forme reportáží, opisov alebo stručných anotácií. Súčasťou publikácie sú aj kontaktné mená a adresy jednotlivých pedagógov, psychológov a škôl.